Plzeňský kraj | kraj šesti řek | Junák - český skaut, Plzeňský kraj, z.s.

Čtyřicet tisíc skautů poznalo i naše město

Bramboráky, utopenci nebo pivo. Nejen tím se představili čeští skauti na celosvětovém skautském jamboree, které před několika dny skončilo ve Švédsku a na které přijelo více než 40 tisíc mladých lidí ze 160 zemí.

Z Česka nás dorazilo zhruba 250. Naše výprava čítala čtyřicet lidí, kde byli skauti z Plzně, Karlových Varů, ale také třeba z Liberce nebo z Tábora. Stala se z nás dobrá parta," říká skaut Jaroslav Liška. Tábořiště spíše než skautský tábor připomínalo menší město. „Vedle nás tábořili skauti ze Švédska, Hongkongu, Zimbabwe, Velké Británie a Portugalska. Ve skutečnosti se dá jamboree přirovnat k obřím hudebním festivalům, olympijským hrám nebo třeba výstavám Expo," dodává Liška.

Zajímavosti
Během závěrečného ceremoniálu zahrály hvězdy jako Europe nebo Kate Ryan. Světové skautské jamboree se koná stejně jako olympiáda každé čtyři roky. To další bude v roce 2015 v Japonsku.

Martin Štěrba, deník Metro (13. dubna 2012)


Archiv zpráv

FLASTR 2018 se blíží

 Blíží se začátek zaří 2018 a s ním i Zdravotnický kurz FLASTR.celá zpráva

Roverské setkání ROuRA 2018

Plzeňský kraj letos poprvé pořádá roverské setkání ROuRA.celá zpráva

Opravdu skautský ples 2018

Ani v roce 2018 nebude v plzeňské plesové nabídce chybět tradiční Opravdu skautský ples, neboli jedinečná akce, na které se sejdou skauti z celého Plzeňského kraje ve společenském.celá zpráva


Junák - český skaut, z. s.  |   Krajská rada Junáka Plzeňského kraje | ADMIN |  RSS
Maple webdesign