Plzeňský kraj | kraj šesti řek | Junák - český skaut, Plzeňský kraj, z.s.

Do Plzně přijedou vodní skauti z celého světa

Od středy 1. 9 do neděle 5. 9 se skvrňanské internáty promění v dějiště evropské konference vodních skautů Eurosea 10. Do Plzně tak přijedou na 5 dní skauti z celé Evropy, ale také Ameriky, Kanady či Austrálie. Ústředním mottem letošní Eurosea 10 je výročí 100 let od vzniku vodních skautů a jejich činnost až do současné doby. Kromě přednášek čeká vodní skauty z celého světa zhodnocení jejich činnosti a výměna zkušeností mezi jednotlivými organizacemi, zejména s ohledem na bezpečnost a programovou náplň.

„Čeští organizátoři mají na starosti veškeré organizační zajištění a hlavní část programu. V programu se tak mimo workshopů objeví také plachtění na Boleveckém rybníku, splutí zajímavého úseku na Otavě, představení českého vodního skautingu, České republiky a města Plzně,“ říká organizátor akce Lukáš Boubín.

Evropská konference vodních skautů EUROSEA 2010 v Plzni navazuje na tradiční a pravidelná setkání vedoucích činovníků námořních a vodních skautů z nejen evropských zemí. První akce tohoto se konala v roce 1985 v Řecku a od té doby se koná v nepravidelném intervalu pokaždé v jiné zemi. „V roce 2008 vznikl nápad na uspořádání tohoto semináře v České republice, v Plzni. Ve výběrovém řízení se Plzeň utkala s velkým konkurentem z italských Benátek. Bohatá historie a hlavně aktivní činnost českých a zejména plzeňských vodních skautů přispěli k vítězství. Mezinárodní spolupráce dodává skautům nové zkušenosti a nové nápady pro jejich činnost,“ dodává Boubín.

Skautské hnutí, které má na celém světě přes 40 milionů členů a prošlo jím přes půl miliardy lidí, mezi Čechy mnoho významných osobností, oslavilo v roce 2007 sto let od začátku své existence. K vodním skautům se hlásí například bývalý prezident Václav Havel, režisér Václav Vorlíček, zesnulý ombucman Otakar Motejl nebo náměstkyně plzeňského primátora Marcela Krejsová.

informace:
Lukáš Boubín, organizátor
tel: 606 641 921
Martin Štěrba, PR poradce akce
tel: 732 408 769

Soubory ke stažení

doc1. 9. 2010 - Do Plzně přijedou vodní skauti z celého světa


Archiv zpráv

FLASTR 2018 se blíží

 Blíží se začátek zaří 2018 a s ním i Zdravotnický kurz FLASTR.celá zpráva

Roverské setkání ROuRA 2018

Plzeňský kraj letos poprvé pořádá roverské setkání ROuRA.celá zpráva

Opravdu skautský ples 2018

Ani v roce 2018 nebude v plzeňské plesové nabídce chybět tradiční Opravdu skautský ples, neboli jedinečná akce, na které se sejdou skauti z celého Plzeňského kraje ve společenském.celá zpráva


Junák - český skaut, z. s.  |   Krajská rada Junáka Plzeňského kraje | ADMIN |  RSS
Maple webdesign