Plzeňský kraj | kraj šesti řek | Junák - český skaut, Plzeňský kraj, z.s.

Plzeňští skauti obsadí benzínové stanice

Již počtrnácté spojí síly po celé České republice stovky dobrovolníků z řad starších skautů a skautek. Pod heslem „Společně proti leukémii“ budou pracovat na čerpacích stanicích po celé republice, tak aby mohli pomoci lidem s nemocemi krvetvorby. 

Akce KAPKA 2012 je celostátní humanitární skautskou akcí, která se uskuteční 15. - 16. června. Akci pořádá Junák - svaz skautů a skautek ČR společně s Nadací pro transplantaci kostní dřeně. Kapka probíhá tradičně formou sbírky na čerpacích stanicích. Tady dobrovolníci umývají řidičům přední skla projíždějících automobilů, autobusů, traktorů, kamionů, motorek, sanitek. „Kapka je humanitární akcí, ale není jen ledajakou sbírkou. Naši dobrovolníci podávají také řidičům informace o činnosti nadace, " říká plzeňská koordinátorka Kapky Helena Jehličková.

V letošním roce se uskuteční Kapka v několika desítkách měst po celé republice. V Plzni se uskuteční humanitární akce KAPKA 2012 na čerpacích stanicích: Cílem Kapky je hlavně upozornit veřejnost na problémy lidí, kteří jsou postiženi nemocemi krvetvorby a na možnost přihlásit se do Českého národního registru dárců kostní dřeně," dodává Jehličková. Za posledních patnáct let se skautům prostřednictvím Kapky podařilo vybrat přes deset milionů korun.

Akce KAPKA není jen sbírkou na benzínkách. Mezi doprovodné akce patří třeba hudební koncert několika plzeňských kapel, který se uskuteční 16. června v Hifi Clubu na náměstí Republiky. „Další akcí je třeba velká houpačka z pňovanského mostu," vysvětluje Jehličková.

Skautské hnutí má na celém světě přes 40 milionů členů a prošlo jím přes půl miliardy lidí. V Plzeňském kraji jsou v současné době téměř tři tisícovky skautů ve 126 oddílech, v rámci celé České republiky má skautská organizace zhruba 45 000 členů. V roce 2012 slaví čeští skauti sté výročí od svého založení.

kontakt:

Soubory ke stažení

doc14. 6. 2012 - Plzeňští skauti obsadí benzínové stanice


Archiv zpráv

FLASTR 2018 se blíží

 Blíží se začátek zaří 2018 a s ním i Zdravotnický kurz FLASTR.celá zpráva

Roverské setkání ROuRA 2018

Plzeňský kraj letos poprvé pořádá roverské setkání ROuRA.celá zpráva

Opravdu skautský ples 2018

Ani v roce 2018 nebude v plzeňské plesové nabídce chybět tradiční Opravdu skautský ples, neboli jedinečná akce, na které se sejdou skauti z celého Plzeňského kraje ve společenském.celá zpráva


Junák - český skaut, z. s.  |   Krajská rada Junáka Plzeňského kraje | ADMIN |  RSS
Maple webdesign