Plzeňský kraj | kraj šesti řek | Junák - český skaut, Plzeňský kraj, z.s.

Začíná výstava Sto let se šátkem kolem krku

Kdo a co je skauting? Kdo na skauta chodí? Jaká byla historie skautingu? To vše bude od 4. června k vidění v mázhausu plzeňské radnice na náměstí Republiky v rámci výstavy „Sto let se šátkem kolem krku“. Ta ukáže Junák – svaz skautů a skautek ČR jako moderní organizaci, která se nebojí ani těch nejmodernějších technologií. 

Mázhaus plzeňské radnice se skautkou výstavou zaplní v rámci celostátního setkání vodních skautů Navigamus 2012. To se uskuteční od této středy do neděle na břehu Velkého Boleveckého Rybníka a dorazí na něj tisícovka skautů z celé České republiky i ze zahraničí.

Na dvaceti barevných panelech jsou informace o skautech, jejich akcích a činnosti, ale také směska nejrůznějších skautských přezdívek. „Pakliže jste někdy nějakou přezdívku měli, určitě ji přijďte do mázhausu plzeňské radnice připsat,“ říká autor výstavy Martin Štěrba. Kromě toho se na panelech můžete dozvědět o tom, co skauti dělají a kde v kraji sídlí.

Ke stým narozeninám popřála skautům i více než desítka osobností kulturního a společenského života na Plzeňsku. Skautům k narozeninám popřál primátor Plzně Martin Baxa, hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec, biskup František Radkovský, ředitel plzeňské ZOO Jiří Trávníček ale třeba i hudební skupiny jako jsou Mandrage, Semtex a další.

Výstava „Sto let se šátkem kolem krku“ bude na plzeňské radnici od 4. do 22. června každý den od 8 do 18 hodin.

FOTOGALERIE

Soubory ke stažení

doc4. 6. 2012 - Začíná výstava Sto let se šátkem kolem krku


Archiv zpráv

FLASTR 2018 se blíží

 Blíží se začátek zaří 2018 a s ním i Zdravotnický kurz FLASTR.celá zpráva

Roverské setkání ROuRA 2018

Plzeňský kraj letos poprvé pořádá roverské setkání ROuRA.celá zpráva

Opravdu skautský ples 2018

Ani v roce 2018 nebude v plzeňské plesové nabídce chybět tradiční Opravdu skautský ples, neboli jedinečná akce, na které se sejdou skauti z celého Plzeňského kraje ve společenském.celá zpráva


Junák - český skaut, z. s.  |   Krajská rada Junáka Plzeňského kraje | ADMIN |  RSS
Maple webdesign