Plzeňský kraj | kraj šesti řek | Junák - český skaut, Plzeňský kraj, z.s.

Tradiční akce Skauti dětem je za dveřmi

Tak jako každé září se i letos školáci a předškoláci z Plzně a okolí mohou těšit na akci s názvem Skauti dětem. Jednotlivé plzeňské skautské oddíly prezentují svojí činnost, a to přímo u svých kluboven.

"Je to možnost úplně pro každého, aby přišel, podíval se, zahrál si nějaké hry a třeba se i přidal ke skautům," vysvětluje Jiří Dlouhý, který akce v Plzni koordinuje.

"Program letošních dnů Skauti dětem je nabitý, a to skoro v každé plzeňské čtvrti. Většina programu je soustředěna mezi čtvrtek 6. září a sobotu 8. září. Rodiče si mohou vybrat kam a kdy s dětmi vyrazí, program se totiž na jednotlivých místech liší – a to jak časem, tak i tematickým rámcem, tedy příběhem, do kterého je celá akce zasazena," doplňuje Dlouhý. Zajímavý podle něj bude Strašidelný les na plzeňské Homolce, tematické odpoledne se skautským střediskem Střela v Českém údolí a nebo několik akcí v areálu u Seneckého rybníka.

Úplně jinou cestu zvolili skauti z městského obvodu Plzeň 4, sídlící na Doubravce. "Během celého září pořádáme dny otevřených kluboven, kdy se může přijít podívat skutečně kdokoliv, vybrat si ten pravý oddíl a vidět skauty při opravdovém, běžném programu," uvádí na adresu doubraveckých skautů Veronika Pavlíková, která dny otevřených kluboven připravuje. "Rádi dáme každému možnost zahrát si s námi nějakou hru, zkusit si třeba lezení na umělé stěně, samozřejmě je i dostatek prostoru pro dotazy rodičům," podotkl.


Archiv zpráv

FLASTR 2018 se blíží

 Blíží se začátek zaří 2018 a s ním i Zdravotnický kurz FLASTR.celá zpráva

Roverské setkání ROuRA 2018

Plzeňský kraj letos poprvé pořádá roverské setkání ROuRA.celá zpráva

Opravdu skautský ples 2018

Ani v roce 2018 nebude v plzeňské plesové nabídce chybět tradiční Opravdu skautský ples, neboli jedinečná akce, na které se sejdou skauti z celého Plzeňského kraje ve společenském.celá zpráva


Junák - český skaut, z. s.  |   Krajská rada Junáka Plzeňského kraje | ADMIN |  RSS
Maple webdesign