Plzeňský kraj | kraj šesti řek | Junák - český skaut, Plzeňský kraj, z.s.

Už za dva týdny v Plzni začíná Navigamus 2012!

Na tuto akci přijede do Plzně více než tisícovka vodních skautů z celé České republiky i ze zahraničí. Sedmý ročník Navigamu se ponese v duchu plavby na zaoceánského parníku Titanik. Děti i jejich vedoucí čeká atmosféra opravdu velkého skautského skautského setkání, pestrý program, týmové hry i outdoroové aktivity. 

"Navigamus 2012 se bude konat od 7. do 10. června v autokempu Ostende na břehu Velkého Boleveckého rybníka. Tento prostor je pro setkání takového rozsahu zcela ideální, nabízí kvalitní zázemí," říká manažer projektu Pavel Křeček. „Je už tradicí, že každý ročník této akce je zasvěcen nějaké velké námořní události. My jsme si vybrali sto let od plavby Titaniku, na toto téma proto bude i veškerý program," doplňuje Křeček s tím, že v minulosti byly tématy akce například obeplutí Afriky nebo příběhy Sindibáda.

Věkové složení účastníků bude pestré - na akci se setkají jak nejmladší skautky a skauti, tak i zasloužilí vedoucí - oldskauti. Čeští skauti budou mít v rámci Navigamu jedinečnou příležitost poznat mezinárodní rozměr skautingu - na akci totiž dorazí také stovka skautek a skautů ze zahraničí, například Egypta, Polska nebo Ukrajiny.

Jedním z doprovodných programů Navigamu 2012 bude i výstava v mázhauzu plzeňské radnice. Ta ukáže, kdo a co je skauting, kdo na skauta chodí a jak se Junák vyvíjel během uplynulých sto let. "Na dvaceti barevných panelech návštěvníci výstavy najdou hlavně informace o skautském hnutí a ukazují ho jako moderní organizaci, která má i v 21. století co nabídnout. Ke stým narozeninám navíc skautů popřála i desítka osobností kulturního a společenského života na Plzeňsku a to například primátor města Plzně Martin Baxa, hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec, biskup plzeňský František Radkovský a mnozí další," uvádí Martin Štěrba, který výstavu připravil.

Akce se koná pod záštitou primátora města Plzně, Mgr. Martina Baxy a olympijského vítěze ve vodním slalomu, MUDr. Lukáše Pollerta.

Soubory ke stažení

doc24. 5. 2012 - Už za dva týdny v Plzni začíná Navigamus 2012!


Archiv zpráv

FLASTR 2018 se blíží

 Blíží se začátek zaří 2018 a s ním i Zdravotnický kurz FLASTR.celá zpráva

Roverské setkání ROuRA 2018

Plzeňský kraj letos poprvé pořádá roverské setkání ROuRA.celá zpráva

Opravdu skautský ples 2018

Ani v roce 2018 nebude v plzeňské plesové nabídce chybět tradiční Opravdu skautský ples, neboli jedinečná akce, na které se sejdou skauti z celého Plzeňského kraje ve společenském.celá zpráva


Junák - český skaut, z. s.  |   Krajská rada Junáka Plzeňského kraje | ADMIN |  RSS
Maple webdesign