Plzeňský kraj | kraj šesti řek | Junák - český skaut, Plzeňský kraj, z.s.

Vodní skauti budou v Plzni pořádat celoevropský seminář

Od úterý 7. 10. do soboty 10. října bude v Plzni jednat mezinárodní skupina Odysseus, která zaštiťuje zájmy vodních skautů v Evropě. Schůzka skupiny se bude konat v sále v internátech na Skvrňanech. Během jednání se budou řešit zejména ekonomické a organizační záležitosti desátého ročníku akce EUROSEA 2010


„Ústředním mottem Eurosea 2010 je výročí 100 let od založení vodních skautů, jejich činnost až do současné doby, ale hlavně výměna zkušeností mezi jednotlivými organizacemi na národní úrovni, zejména s ohledem na bezpečnost a programovou náplň,“ říká Michal Hoznedl, který vede český přípravný tým akce. Česká strana má na starosti veškeré organizační zajištění a hlavní část programu (např. představení českého vodního skautingu formou přednášky, sjezd řeky, plachtění na Boleveckém rybníku, prohlídky Plzně). Zároveň se budou prezentovat jednotlivé zúčastněné země.

Evropský seminář vodních skautů EUROSEA 2010 v Plzni navazuje na tradiční a pravidelná setkání vedoucích činovníků námořních a vodních skautů, a to nejen z evropských zemí. Během září příštího roku se do naší krajské metropole sjede přes 70 delegátů zastupující národní organizace vodních skautů z více jak 20 států z celé planety. Nebudou chybět skauti USA, Kanady, Nového Zélandu, Fiji, Velké Británie, Irska, Francie, Itálie a mnoha dalších. První mezinárodní seminář se konal v roce 1985 v Řecku a od té doby se koná v nepravidelném intervalu pokaždé v jiné zemi. „V roce 2008 vznikl nápad na uspořádání tohoto semináře v České republice, v Plzni. Ve výběrovém řízení se Plzeň utkala s velkým konkurentem – základny námořních skautů nedaleko Říma. Bohatá historie a hlavně aktivní činnost plzeňských vodních skautů přispěli k vítězství. Mezinárodní spolupráce dodává skautům nové zkušenosti a nápady pro jejich činnost,“ dodává Martin Štěrba tiskový mluvčí skautů z Plzeňského kraje.

Skautské hnutí, které má na celém světě přes 40 milionů členů a prošlo jím přes půl miliardy lidí, mezi Čechy mnoho významných osobností, oslavilo v roce 2007 sto let od začátku své existence.

Martin Štěrba, tiskový mluvčí
tel: 732 408 769

Michal Hoznedl, organizátor akce
tel: 777 618 245

Soubory ke stažení

doc6. 10. 2009 - Vodní skauti budou v Plzni pořádat celoevropský seminář


Archiv zpráv

FLASTR 2018 se blíží

 Blíží se začátek zaří 2018 a s ním i Zdravotnický kurz FLASTR.celá zpráva

Roverské setkání ROuRA 2018

Plzeňský kraj letos poprvé pořádá roverské setkání ROuRA.celá zpráva

Opravdu skautský ples 2018

Ani v roce 2018 nebude v plzeňské plesové nabídce chybět tradiční Opravdu skautský ples, neboli jedinečná akce, na které se sejdou skauti z celého Plzeňského kraje ve společenském.celá zpráva


Junák - český skaut, z. s.  |   Krajská rada Junáka Plzeňského kraje | ADMIN |  RSS
Maple webdesign