Plzeňský kraj | kraj šesti řek | Junák - český skaut, Plzeňský kraj, z.s.

Napsali o nás

Strana: 1 2

Sto lety Junáka provádí výstava

14.4.2012  |  celá zpráva

Na fotografii z roku 1948 stojí chlapec v kraťasech, námořnickém tričku a bílé vodácké čepici. Jednou rukou salutuje, druhou drží pádlo. „To jsem já," usmívá se bývalý krajský kapitán vodních skautů, legendární Karel Křepinský, skautskou přezdívkou Pinda, před jednou z vitrín výstavy ke stoletému výročí skautingu v českých zemích.

Čtyřicet tisíc skautů poznalo i naše město

19.8.2011  |  celá zpráva

Bramboráky, utopenci nebo pivo. Nejen tím se představili čeští skauti na celosvětovém skautském jamboree, které před několika dny skončilo ve Švédsku a na které přijelo více než 40 tisíc mladých lidí ze 160 zemí.

České bramboráky skauti ve Švédsku vyjedli

16.8.2011  |  celá zpráva

Bramboráky, utopenci, rocková verze Smetanovy Vltavy i pivo. Tím vším zaujali čeští skauti na světovém jamboree ve švédském Kristianstadu. A velkou pozornost na sebe upoutala i parta se západních Čech.

Do Švédska jedou také skauti z Plzeňska

26.7.2011  |  celá zpráva

 Čtyřicet skautů ze západu Čech vyráží dnes na celosvětové skautské jamboree ve Švédsku. Toto setkání je pro skautskou organizaci podobnou událostí, jako jsou pro sportovce olympijské hry. Do Švédska přijede na deset dní tábořit zhruba čtyřicet tisíc mladých lidí z celého světa. Ve Švédsku se setká zhruba 150 států. Skauty přijde na pražské Palackého náměstí vyprovodit velvyslankyně Švédského království Inger Ultvedt, zástupce ministerstva školství Michal Urban a starosta Junáka Josef Výprachtický.

Čeští skauti zamíří v červenci na celosvětové setkání do Švédska

26.4.2011  |  celá zpráva

Plzeň 20. dubna (ČTK) - Čtyři desítky skautů ze západu Čech zamíří na přelomu července a srpna do jihošvédského Kristianstadtu na celosvětové jamboree. Na skautské setkání má odhadem dorazit 40.000 mladých lidí z celého světa; chybět budou pouze reprezentanti šesti zemí, kde skauting neexistuje, řekl ČTK zástupce šéfa plzeňské výpravy Jaroslav Liška. Jamboree by měl zahajovat švédský král Carl Gustav XVI. a chystá se tam i český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.  

Kraj, kde se zrodila česká jamboree

20.2.2011  |  celá zpráva

Hádejte kraj! Tady je nápověda – nejlepší pivo na světě, zlaté kašny, velbloud ve znaku, hrad Radyně, město s největším počtem obchodů na obyvatele, Evropské hlavní město kultury 2015, Černá věž, chodské slavnosti, kraj šesti řek, Český les nebo třeba Západočeská univerzita. Skauti mohou tento kraj znát ještě jako dějiště pěti různých jamboree a Intercampu. Už víte, který kraj bude dneska představován? Jestliže stále nevíte, tak tentokrát je řeč o Plzeňském kraji. 

Z klubovny do evropské skautské vlády

19.8.2010  |  celá zpráva

Může se člověk řídit ve 32 letech skautskou Evropu? Může. Předseda plzeňských skautů Petr Vaněk je tím pravým příkladem. Koncem července zvolen členem šestičlenného Evropského skautského výboru, který bude řídit v letech 2010 - 2013 skauting na území celé Evropy.

Lesní kurz MOA v České televizi

15.8.2010  |  celá zpráva

V neděli 15. srpna 2010 odvysílala Česká televize také reportáž z čekatelského lesního kurzu MOA, která se konala na Javorné na základně Bílý orel.

Strana: 1 2

FLASTR 2018 se blíží

 Blíží se začátek zaří 2018 a s ním i Zdravotnický kurz FLASTR.celá zpráva

Roverské setkání ROuRA 2018

Plzeňský kraj letos poprvé pořádá roverské setkání ROuRA.celá zpráva

Opravdu skautský ples 2018

Ani v roce 2018 nebude v plzeňské plesové nabídce chybět tradiční Opravdu skautský ples, neboli jedinečná akce, na které se sejdou skauti z celého Plzeňského kraje ve společenském.celá zpráva


Junák - český skaut, z. s.  |   Krajská rada Junáka Plzeňského kraje | ADMIN |  RSS
Maple webdesign