Plzeňský kraj | kraj šesti řek | Junák - český skaut, Plzeňský kraj, z.s.

Aktuality & Tiskové zprávy

Strana: 1 2 3

Plzeňští skauti obsadí benzínové stanice

14.6.2012  |  celá zpráva

Již počtrnácté spojí síly po celé České republice stovky dobrovolníků z řad starších skautů a skautek. Pod heslem „Společně proti leukémii“ budou pracovat na čerpacích stanicích po celé republice, tak aby mohli pomoci lidem s nemocemi krvetvorby.  

Skauti přijíždějí na Navigamus

7.6.2012  |  celá zpráva

Více než tisícovka vodních skautů dnes přijede do Plzně na setkání s názvem Navigamus 2012. " Je to tak, dnes odpoledne očekáváme příjezd účastníků. Od části z nich už máme potvrzeno, že jsou na cestě - a rozhodně to nejsou jenom skautky a skauti z České republiky. Přijedou totiž i účastníci ze zahraničí, například z Polska, Ukrajiny nebo Egypta, " říká Pavel Křeček, manažer projektu. 

Začíná výstava Sto let se šátkem kolem krku

4.6.2012  |  celá zpráva

Kdo a co je skauting? Kdo na skauta chodí? Jaká byla historie skautingu? To vše bude od 4. června k vidění v mázhausu plzeňské radnice na náměstí Republiky v rámci výstavy „Sto let se šátkem kolem krku“. Ta ukáže Junák – svaz skautů a skautek ČR jako moderní organizaci, která se nebojí ani těch nejmodernějších technologií. 

Už za dva týdny v Plzni začíná Navigamus 2012!

31.5.2012  |  celá zpráva

Na tuto akci přijede do Plzně více než tisícovka vodních skautů z celé České republiky i ze zahraničí. Sedmý ročník Navigamu se ponese v duchu plavby na zaoceánského parníku Titanik. Děti i jejich vedoucí čeká atmosféra opravdu velkého skautského skautského setkání, pestrý program, týmové hry i outdoroové aktivity. 

Století českého skautingu připomene výstava

14.4.2012  |  celá zpráva

Výstava s názvem „100 let českého skautingu" umožní veřejnosti zhlédnout sbírkové exponáty, dokumenty a fotografie z počátků vzniku skautingu ještě za Rakousko - Uherska. Představuje nejen období rozkvětu českého Junáka za první republiky, ale i jeho trojí zákaz a trojí obnovu a konečně více než dvacetiletou nepřerušenou činnost současného skautingu v České republice až do roku 2012. 

Plzeňští skauti odjíždějí do Švédska. Budou zde tábořit s celým světem

24.7.2011  |  celá zpráva

40 skautů ze západu Čech a celkově téměř 250 skautů z České republiky vyráží v úterý na celosvětové skautské jamboree ve Švédsku. Toto setkání je pro skautskou organizaci podobnou akcí, jako jsou pro sportovce olympijské hry nebo EXPO pro prezentaci národů. Do Švédska přijede na deset dní tábořit zhruba čtyřicet tisíc mladých lidí z celého světa.

Skauti z Plzeňského kraje se představí celému světu

20.4.2011  |  celá zpráva

Tím, čím jsou pro svět sportu olympijské hry, tím jsou pro skautskou organizaci celosvětová jamboree. A právě na takové celosvětové skautské jamboree se chystají čtyři desítky skautů ze západu Čech. To letošní světové skautské jamboree se uskuteční na přelomu července a srpna ve městě Kristianstadt na jihu Švédska.

Do Plzně přijedou vodní skauti z celého světa

1.9.2010  |  celá zpráva

Od středy 1. 9 do neděle 5. 9 se skvrňanské internáty promění v dějiště evropské konference vodních skautů Eurosea 10. Do Plzně tak přijedou na 5 dní skauti z celé Evropy, ale také Ameriky, Kanady či Austrálie. Ústředním mottem letošní Eurosea 10 je výročí 100 let od vzniku vodních skautů a jejich činnost až do současné doby. Kromě přednášek čeká vodní skauty z celého světa zhodnocení jejich činnosti a výměna zkušeností mezi jednotlivými organizacemi, zejména s ohledem na bezpečnost a programovou náplň.

Strana: 1 2 3

FLASTR 2018 se blíží

 Blíží se začátek zaří 2018 a s ním i Zdravotnický kurz FLASTR.celá zpráva

Roverské setkání ROuRA 2018

Plzeňský kraj letos poprvé pořádá roverské setkání ROuRA.celá zpráva

Opravdu skautský ples 2018

Ani v roce 2018 nebude v plzeňské plesové nabídce chybět tradiční Opravdu skautský ples, neboli jedinečná akce, na které se sejdou skauti z celého Plzeňského kraje ve společenském.celá zpráva


Junák - český skaut, z. s.  |   Krajská rada Junáka Plzeňského kraje | ADMIN |  RSS
Maple webdesign