Plzeňský kraj | kraj šesti řek | Junák - český skaut, Plzeňský kraj, z.s.

Aktuality & Tiskové zprávy

Strana: 1 2 3

Výstava ukáže historii vodních skautů

30.8.2010  |  celá zpráva

Již po několik generací patří vodáctví především mezi mladou generací k zajímavému zpestření letních prázdnin. Výstava „Století vodního skautingu“ ukáže počátky a současnost nejen vodních skautů, ale také vodáckého sportu jako takového. Dvanáct panelů ukáže veřejnosti předválečnou, poválečnou a polistopadovou éru vodních sportů .

Děti závodily o totem náčelníka

9.6.2010  |  celá zpráva

Lesy pod Krkavcem a okolí boleveckých rybníků patřily v sobotu 6. června dětem. Konalo se zde totiž tradiční krajské kolo závodu vlčat a světlušek, což je   skautské označení pro děti z prvního stupně základní školy.  

Vodní skauti budou v Plzni pořádat celoevropský seminář

6.10.2009  |  celá zpráva

Od úterý 7. 10. do soboty 10. října bude v Plzni jednat mezinárodní skupina Odysseus, která zaštiťuje zájmy vodních skautů v Evropě. Schůzka skupiny se bude konat v sále v internátech na Skvrňanech. Během jednání se budou řešit zejména ekonomické a organizační záležitosti desátého ročníku akce EUROSEA 2010

Skauty čekají na lesním kurzu nevšední zážitky

12.8.2009  |  celá zpráva

Více než dvaceti mladým skautům nad 15 let z celé České republiky začíná dnes patnáctý ročník čekatelského lesního kurzu MOA. Akce se koná v termínu od 13. do 23. srpna a skauti budou v tu dobu obývat základnu Bílý orel na Javorné na Šukačce (bývalý penzion Šukačka). Kurz je zakončen speciální zkouškou, která opravňuje skauty k podílení na vedení dětských oddílů.

Skauti si zkusí, jestli umí hrát týmově

18.6.2009  |  celá zpráva

Téměř 20 dětských týmů z Plzeňského kraje, se o víkendu 19. - 21. června sjede do Sušice, kde se letos bude konat krajské kolo Svojsíkova závodu. Jde o závod, ve kterém se utkají týmy chlapců a dívek z různých skautských oddílů. Nečekají na ně jen disciplíny, které prověří např. jejich znalosti táboření či zdravovědy, ale například i zvládnutí krizové situace a práce v týmu.

Skauti zvou veřejnost na plzeňský skautský ples

1.4.2009  |  celá zpráva

V pátek 3. dubna zvou skauti širokou veřejnost na 17. plzeňský skautský ples, který se koná od 20 hodin v secesních prostorách Měšťanské besedy v Kopeckého sadech 13 v Plzni.

I letos rozzáří skauti Plzeň Betlémským světlem

16.12.2008  |  celá zpráva

Jako každým rokem přivezou i letos skauti z křesťanského střediska ICHTHYS do Plzně Betlémské světlo, které je nejen pro ně symbolem míru, přátelství a pokoje. V katedrále sv. Bartoloměje při mši svaté v neděli 21. prosince od 10.30 hod. světlo nejdříve požehná biskup František Radkovský. Hned po mši budou skauti v katedrále rozdávat světlo všem zájemcům a to až do 14 hodin. Poté bude opět k dispozici 23. a 24. prosince i na dalších místech v Plzni.

Skauti zhodnotí svoji činnost za rok 2008

28.11.2008  |  celá zpráva

V sobotu 29. listopadu se v sále "U Myslivců" v Ruské ulici č. 16 sejde více jak 50 skautských vedoucích, aby zhodnotili skautskou činnost v Plzeňském a Karlovarském kraji za končící rok 2008. Setkání s názvem "Kolegium Západočeské oblasti Bílého orla" je již tradiční akcí, která se koná pravidelně od roku 1990 vždy na jaře a v zimě.

Strana: 1 2 3

FLASTR 2018 se blíží

 Blíží se začátek zaří 2018 a s ním i Zdravotnický kurz FLASTR.celá zpráva

Roverské setkání ROuRA 2018

Plzeňský kraj letos poprvé pořádá roverské setkání ROuRA.celá zpráva

Opravdu skautský ples 2018

Ani v roce 2018 nebude v plzeňské plesové nabídce chybět tradiční Opravdu skautský ples, neboli jedinečná akce, na které se sejdou skauti z celého Plzeňského kraje ve společenském.celá zpráva


Junák - český skaut, z. s.  |   Krajská rada Junáka Plzeňského kraje | ADMIN |  RSS
Maple webdesign