Plzeňský kraj | kraj šesti řek | Junák - český skaut, Plzeňský kraj, z.s.

Krajské kolo Svojsíkova závodu

O víkendu 26. - 28. května 2017 proběhlo v areálu střelnice v Plzni na Košutce krajské kolo Svojsíkova závodu. 21 hlídek z celého Plzeňského kraje se utkalo o postup do celostátního kola, které propukne v půlce září.

Nejdříve družiny po 4 až 8 členech prezentovaly různá skautská témata, které si předem vybraly. V sobotu je čekal modul Závod, na jehož trase bylo připraveno celkem 9 stanovišť zaměřených na skautské dovednosti, ale i na schopnosti uplatnitelné v běžném životě, jako je zdravověda, vyhledávání informací, logické myšlení nebo práce s GPS. Odpoledne si mohli závodníci zahrát velkou hru, konkrétně bitvu o vlajky, která byla skvělou možností, jak si odpočinout od závodního tempa. Hned na ní navazoval další modul - Přežití, kdy dostali soutěžící za úkol uvařit libovolné jídlo na vařiči. Hodnotila se chuť, vzhled a příprava.

Vyhlášení výsledků, zdroj: fotogalerie sipka-skauting.rajce.netVečer tábořiště navštívil bratr Jan Kacerovský - Akela (předseda Oblasti Bílého orla), který mluvil v jednom z tematických bloků o tom, jak se skautovalo před válkou. Další povídání obstaral bratr Martin Štěrba - Agi (předseda ORJ Plzeň-město). Promítal se také film Skauti bez lilie a Jana Lišková z Limansportu představila outdoorové vybavení. Třešničkou na sobotním dortu byla diskotéka, která se rozjela na plné obrátky ve večerních hodinách.

V neděli byl na programu poslední modul - Brány. Ten testuje schopnosti a dovednosti jedinců. Po důkladném sečtení všech bodů proběhlo na závěrečném nástupu vyhlášení výsledků a oznámení, kdo postoupil do finálového kola. V chlapecké kategorii bude náš kraj reprezentovat družina Kamzíků z plzeňského oddílu Jednapadesátka, střediska Střela Plzeň a v dívčí kategorii družina Tatranek z oddílu Poutníci Hlavňovice, střediska Vydří stopa Sušice. Oběma družinám gratulujeme a přejeme hodně štěstí v celostátním kole.

Dále si můžete prohlédnout:

Soubory ke stažení

lsxKKSZ 2017 - Tabulka výsledků


Archiv zpráv

FLASTR 2018 se blíží

 Blíží se začátek zaří 2018 a s ním i Zdravotnický kurz FLASTR.celá zpráva

Roverské setkání ROuRA 2018

Plzeňský kraj letos poprvé pořádá roverské setkání ROuRA.celá zpráva

Opravdu skautský ples 2018

Ani v roce 2018 nebude v plzeňské plesové nabídce chybět tradiční Opravdu skautský ples, neboli jedinečná akce, na které se sejdou skauti z celého Plzeňského kraje ve společenském.celá zpráva


Junák - český skaut, z. s.  |   Krajská rada Junáka Plzeňského kraje | ADMIN |  RSS
Maple webdesign