Učí se jak správně učit, skautům začíná lesní škola

Během deseti dnů se účastníci obou kurzů procvičí a zdokonalí v jednotlivých skautských dovednostech, jako jsou např. metodika skautské činnosti, outdoroové aktivity, organizacea právo, hospodaření, bezpečnost akcí či jízda na kánoích nebo raftech. „Splnění tzv. čekatelské zkoušky je důležité k tomu, aby účastníci mohli působit ve vedení oddílů. Instruktorská kvalifikace pak zase slouží k možnosti organizování skautských výchovných akcí.“ říká Martin Štěrba, tiskový mluvčí skautů Plzeňského kraje.

Část programu bude také probíhat formou teambuildingu, kdy účastníci budou společně pracovat na předem zadaných programech. „Při těchto programech účastníci prokáží své praktické dovednosti a schopnosti nutné pro funkci vedoucího oddílu či instruktora vzdělávací akce“ říká Vladimíra Čapková, vůdkyně obou kurzů. Na skauty ovšem nečeká jen učení, všichni si najdou čas na zahrání strategické hry či výletu do okolí, též vzplane několik táborových ohňů. „Přátelství, které se zde skauti mezi sebou navážou, jim mohou zůstat po celý život“ doplňuje Martin Štěrba

V letošním roce se v Plzeňském kraji konalo více jak 45 táborů a zúčastnilo se jej více jak 1.400 dětí. O děti se na táborech starají skautští vedoucí s náležitou kvalifikaci. Vedoucí tábora musí mít složené vůdcovské zkoušky, které představují zvládnutí oborů jako je pedagogika, psychologie, právo, hospodaření, zdravověda, metodika, tělovýchova a další. Bez této kvalifikace nelze uspořádat skautský tábor. I z těchto hledisek se jeví jako nejspolehlivější tábory organizací, které s dětmi pracují celoročně.

Skautské hnutí, které má na celém světě přes 40 milionů členů a prošlo jím přes půl miliardy lidí, mezi Čechy mnoho významných osobností, oslavilo v roce 2007 sto let od začátku své existence.

Martin Štěrba, tiskový mluvčí
tel: 732 408 769